title
לחצו להתקשרות:


טיפול בצלקות עם גלי רדיו

צלקות, ובפרט אם הן בפנים או באזור בולט לעין אחר, נתפסות כמפגע אסתטי לא נעים שכדאי מאוד להעלימו. גלי רדיו הן אחת מהשיטות לטשטוש צלקות וניתן להיעזר בהם עבור רוב סוגי הצלקות כולל צלקות אקנה (כתוצאה מפצעי בגרות שלא טופלו כראוי) והצטלקויות לאחר ניתוח.

ראה גם: שיטות להעלמת צלקות דרך אתר קונטקט להשוואת הצעות ממרפאות אסתטיות

המקור למידע על גלי רדיו ברפואה ואסתטיקה

התאמת מרפאה לפי סוג הטיפול המתבקש

דירוג ובקרה של מרפאות, רופאים ומטפלים

גלי רדיו לטיפול בצלקות ונגעי עור

באילו סוגי צלקות ניתן לטפל בגלי רדיו?

ישנם 3 סוגים עיקריים של צלקות: אטרופיות, היפרטרופיות וקלואידיות – גלי רדיו מאפשרים הסרת צלקות משני הסוגים הראשונים.

צלקת אטרופית מופיעה בצורת גומחה בעור, בעקבות פצעי אקנה, טיפול שגוי באבעבועות רוח או סגירה רשלנית של פצע שהובילה להיווצרות שקע.

צלקת היפרטרופית צומחת לגובה, כתוצאה מייצור יתר של קולגן (חלבון שהגוף מייצר באופן טבעי על מנת לסגור חתך בעור).

צלקת קלואידית הינה גם כן תוצר של ייצור מוגבר של קולגן, אולם היא מתפשטת לרוחב ולא לגובה וקשורה גם לנטייה גנטית של האדם לפתח צלקות עבות ורחבות.

חשוב להדגיש: בלי קשר לטיפול האסתטי, ועוד לפני שמבצעים טיפול העלמת צלקות בעזרת גלי רדיו, יש לגשת לרופא מנוסה שכן מה שנראה כצלקת עלול להיות גם נגע סרטני ועל כן לעתים במקרים של צלקות היפרטרופיות או קלואידיות יש לבצע ביופסיה.

כיצד מתבצע טשטוש צלקות בעזרת גלי רדיו?

טיפול להעלמת צלקות בגלי רדיו מבוסס על יכולתם של גלים אלה לחדור אל שכבה עמוקה יותר של העור שנקראת דרמיס, ושם – בזכות אנרגיית החום – הם מדרבנים את הגוף ליצור סיבים אלסטיים וסיבי קולגן אשר משקמים את הרקמות הפגועות (שהן בעצם הצלקת). התוצאה: העלמת צלקות קלות לחלוטין או טשטוש צלקות כבדות יותר (טשטוש משמעותי אשר יוצר שינוי בולט לעין).

המכשיר המשגר את גלי הרדיו מאפשר לרופא המטפל לשלוט בעומק הטיפול ובעוצמת החום, כך שהם יהיו האופטימליים בהתאם לסוג הצלקת הספציפית אותה מעלימים ולמצבה ההתחלתי. השימוש בגלי רדיו להסרת צלקות נקרא גם טיפול פרקציונלי – כלומר הפגיעה בשכבת העור העליונה (האפידרמיס) הינה רק במקטעים זעירים ורוב העור אינו מושפע מהגלים.

כמה זמן נמשך טיפול הסרת צלקות עם גלי רדיו?

טיפולי טשטוש צלקות עם גלי רדיו מבוצעים באלחוש מקומי. הטיפול עצמו נמשך בין 15 ל-30 דקות, ובסך הכל תידרשו לפנות כשעה לטובת הטיפול (כולל ההמתנה לכך שהמשחה המאלחשת תבצע את עבודתה).

ברוב המקרים נדרש יותר מטיפול אחד, ובפרט כך הדבר כשהמטרה היא העלמת צלקות עמוקות יחסית. לאחר כל טיפול העלמת צלקות באמצעות גלי רדיו יש להמתין כחודש, כדי לאפשר לקולגן ולאלסטין שייצר הגוף בהשפעת גלי הרדיו לבוא לידי ביטוי ולחדש את מראה העור באזור המטופל.

האם העלמת צלקות באמצעות גלי רדיו מתאימה גם לכהי עור?

כן. בניגוד להסרת צלקות בלייזר, שמושפע מגוון העור שמסביב לצלקת, גלי הרדיו חודרים אל שכבת הדרמיס ואינם מושפעים מצבע העור. כמו כן הסרת צלקות בגלי רדיו גם לא פוגעת באפידרמיס כך שאין סכנה של פיגמנטציה בעקבות הטיפולים.

מאיזה גיל ניתן להיעזר בגלי רדיו לטיפול בצלקות?

ניתן לבצע טיפולי טשטוש צלקות באמצעות גלי רדיו כבר מסביבות גיל 16 – כך שבני נוער אשר סובלים מצלקות אקנה יוכלו להיפטר מהן כבר בשלב מוקדם ולא לסחוב אותן להמשך החיים.

באילו מקרים אי אפשר לבצע את הטיפול?

כשישנה מחלה פעילה או דלקת פעילה בעור לא מומלץ לבצע העלמת צלקות עם גלי רדיו. גם בעלי השתלים החשמליים מנועים מלעבור טיפול בגלי רדיו, ואילו מי שסובל מפצעי אקנה והשתמש ברואקוטן או תרופה דומה לה חייב להמתין 6 חודשים לפחות לפני טיפול בצלקות בעזרת גלי רדיו.

האם ישנן תופעות לוואי?

טשטוש צלקות בגלי רדיו אינו כרוך בתופעות לוואי משמעותיות – ייתכנו כאבים קלים, אדמומיות באזור המטופל או נפיחות קלה, וכולם נעלמים מעצמם. בכל מקרה ניתן לחזור לשגרה מלאה כמעט מידית, אבל חשוב להגן על האזור המצולק מפני חשיפה לשמש (אם כי אין מניעה לעבור טיפול העלמת צלקות עם גלי רדיו גם בקיץ).