title
לחצו להתקשרות:


העלמת נימים ודליות עם גלי רדיו

כלי דם בולטים יתר על המידה הם תופעה רווחת למדי – עפ"י מחקרים שונים כמעט כל אדם שלישי סובל מנימים בולטים, ורידי עכביש או דליות, ואין פלא כי הרפואה האסתטית פיתחה כמה וכמה שיטות של טשטוש נימים בפנים, העלמת דליות וכו'. אחת השיטות היותר מבוקשות היא העלמת נימים ודליות בעזרת גלי רדיו.

ראו גם את שיטה להעלמת נימים בלייזר דרך אתר קונטקט להשוואת מרפאות ברפואה אסתטית

המקור למידע על גלי רדיו ברפואה ואסתטיקה

התאמת מרפאה לפי סוג הטיפול המתבקש

דירוג ובקרה של מרפאות, רופאים ומטפלים

טשטוש נימים בטכנולוגיית גלי רדיו

מהם נימים, ורידי עכביש ודליות?

נימים הם כלי הדם הזעירים ביותר בגוף האדם. הקוטר שלהם הוא 5 עד 10 מיקרומטר, הדופן שלהם דקיקה וקצב זרימת הדם בהם איטי. מצב שבו נימי הדם בפנים (ובעיקר אלה שבצידי האף וכן בלחיים ובסנטר) הופכים מורחבים נקרא קופרוז, והוא מהווה מפגע אסתטי שעלול להתפשט אם לא מטפלים בכך.

ורידים הם כלי דם גדולים יותר אשר מזרימים את הדם מהאיברים השונים אל הלב. ורידי עכביש מתאפיינים בצורה המזכירה קורים של עכביש, וצבעם עשוי להיות אדום, סגול או כחול. הם עלולים להופיע בפנים או ברגליים, בעיקר אצל נשים (ביחס של 4 ל-1 לעומת גברים, וזאת עקב פעילות הורמונלית), ומהווים אף הם בעיה אסתטית.

דליות הן ורידים גדולים ברגליים שהופכים מפותלים ונפוחים. הסיבה לכך היא זרימת דם בכיוון הלא נכון עקב מסתם לא תקין, וחשוב להדגיש כי תופעה זו לא רק פוגמת באסתטיקה אלא עלולה גם לגרום לכאב.

הסרת דליות בגלי רדיו נחשבת אפקטיבית מאוד, וכך גם העלמת ורידי עכביש ברגליים וכן טשטוש נימי דם בפנים עם גלי רדיו.

כיצד מעלימים גלי רדיו נימים בולטים או ורידי עכביש?

העיקרון עליו מבוססת העלמת נימים בפנים בעזרת גלי רדיו נקרא תרמו-קואגולציה, כלומר הקרשת הדם ע"י חום (שנוצר ע"י גלי הרדיו – RF).

המחט הזעירה שמעבירה את גלי הרדיו אל האזורים בהם יש נימים מורחבים (רגליים, פנים, אף) בנויה כך שהיא לא יוצרת מגע עם העור, אלא רק מחדירה את הגלים אל תוך הנים. מסיבה זו טשטוש נימים ברגליים עם גלי רדיו אינו כרוך בפיגמנטציה או בכאב.

הסרת נימים באף בגלי רדיו, כמו גם העלמת נימים בפנים באופן כללי וכן טשטוש נימים ברגליים מחייבים מקצוענות גבוהה מצד הרופא המטפל – בחלק מהמקרים ניתן לאתר נים מזין והקרשת הדם בו מעלימה את כל הנימים המורחבים, ובמקרים אחרים אין מנוס מלעבור נים נים ולטפל באופן ספציפי בכל אחד מהם.

הסרת ורידי עכביש ברגליים בעזרת גלי רדיו מבוססת על אותו עיקרון. בדרך כלל מדובר על אזור נרחב יותר, ועל כן הטיפול ממושך יותר.

טשטוש נימים בגלי רדיו – יתרונות

טשטוש נימים בפנים עם גלי רדיו נהנה מיתרון משמעותי – ניתן לבצע אותו גם בקיץ.

יתרון אחר הוא שכאמור אין חשש לפיגמנטציה, וכשמדובר בהסרת נימים ברגליים בגלי רדיו אין גם צורך בגרב אלסטית.

העלמת נימים בפנים בעזרת גלי רדיו מתאימה גם למצבים של רוזציאה, ובכל מקרה יש לוודא כי מי שמבצע את הטיפול הוא כירורג כלי דם מנוסה.

הסרת דליות עם גלי רדיו

העלמת דליות בעזרת גלי רדיו מבוססת אף היא על אנרגיית החום שמייצרים הגלים. החום מכווץ את דפנות הווריד הבולט ואוטם את הווריד שבסופו של תהליך פשוט נספג בגוף ועל כן כמובן כבר אינו בולט לעין ולא מהווה מקור לכאבים.

הסרת דליות עם גלי רדיו מתאימה בעיקר לווריד שבין המפשעה לברך. בתום הטיפול – שנמשך כשעה – יש לחבוש את האזור עם תחבושת אלסטית והמטופל נדרש להסתובב מעט במשך מספר דקות כדי להתחיל את תהליך ההחלמה.

חשוב להדגיש כי העלמת דליות בגלי רדיו אינה מתאימה למי שסובל מאי תפקוד ורידי קשה או טרומבוזה. לאחר מעבר ניתוח משמעותי יש להמתין לפחות 3 חודשים לפני העלמת הדליות וכך גם לאחר היריון.

עלות טשטוש נימים בגלי רדיו

המחיר של טיפול בודד להעלמת נימים באף עם גלי רדיו הוא כמה מאות שקלים, לרוב בין 400 ל-800 ש"ח. זוהי גם עלותה של העלמת נימים ברגליים וכן בפנים.

בכל מקרה מומלץ לבצע סקר שוק יסודי על מנת להגיע לשילוב האופטימלי של מחיר ואיכות (שעליה אסור להתפשר!).