title
לחצו להתקשרות:


המסת שומן בגלי רדיו

שומן מיותר הוא תופעה מתסכלת מאוד. בפרט כך הדבר כשהוא מתרכז באזור ספציפי (למשל הצוואר או הבטן), וכשגם שמירה על תזונה מאוזנת והקפדה על פעילות גופנית משמעותית לא מעלימות אותו. במקרים אלה נדרש טיפול ממוקד – ואחת האופציות הפופולריות ביותר היא המסת שומן עם גלי רדיו (RF) שמאפשרת חיטוב גוף אפקטיבי.

ראו גם: שיטות להמסת שומן ללא התערבות כירורגית דרך אתר קונטקט להשוואת הצעות ברפואה אסתטית

המקור למידע על גלי רדיו ברפואה ואסתטיקה

התאמת מרפאה לפי סוג הטיפול המתבקש

דירוג ובקרה של מרפאות, רופאים ומטפלים

הצרת היקפים בגלי רדיו

מהם גלי הרדיו ואיך הם ממיסים את השומן המיותר?

גלי רדיו הם חלק מהספקטרום האלקטרומגנטי שכולל בין השאר גם קרני רנטגן, קרניים אינפרא-אדומות ועוד. גלים אלה נוצרים באופן טבעי (למשל ע"י הברק) ובנוסף למדנו ליצור אותם באופן מלאכותי למטרות שונות ובפרט לטובת הרפואה האסתטית, שנעזרת בגלי רדיו מזה כמה עשרות שנים.

המסת שומן בגלי רדיו מבוססת על היכולת שלהם לחדור אל שכבות עמוקות יחסית בעור ולהגיע אל תאי השומן. אנרגיית החום של הגלים מרככת את המעטפת של אותם תאים עד שהשומנים עצמם, שכלואים בתוך התא, משתחררים אל זרם הדם.

בחלק מהמקרים של המסת שומן בצוואר, בבטן, בירכיים, במותניים או בכל אזור אחר באמצעות גלי רדיו, מתבצעת פעולה נוספת: שאיבת השומן המומס. במקרים אחרים מערכת הלימפה, שבאופן טבעי מסלקת מן הגוף פסולת, היא זו ששוטפת החוצה את השומנים שהשתחררו מהתאים שלהם אל זרם הדם (שמושפע אף הוא מגלי הרדיו, ועל כן סילוק השומנים המומסים אפקטיבי).

בנוסף לשריפת שומנים בזכות אנרגיית החום, מעודדים גלי הרדיו את הגוף לייצר כמויות גדולות יותר של קולגן ואלסטין באזור המטופל, ושני חלבונים אלה הופכים את העור באזור לגמיש יותר ועל כן גם נאה יותר לעין. חלק מהמכשירים המבצעים המסת שומן באמצעות גלי רדיו מצוידים גם במעין "מגהץ" אשר מבטיח שלא ייווצרו גבשושיות או גושי שומן מתחת לעור – כך שהאזור המטופל יזכה למראה חטוב והדוק.

באילו אזורים ניתן להמיס שומן עם גלי רדיו?

באופן עקרוני כל אזור שיש בו צלוליט (הצטברות של תאי שומן ברקמות התת-עוריות, אותה תופעה שבמקרים רבים מכונה בטעות "צלוליטיס") מתאים לטיפול הצרת היקפים עם גלי רדיו. בפרט מבוצעת המסת שומן בבטן, במותניים, בירכיים, בסנטר ובצוואר. עוד כדאי לדעת כי לא רק נשים אלא גם לא מעט גברים נהנים מהאפקטיביות של המסת שומן מהבטן, הגב, הירכיים, הזרועות ועוד אזורים.

באילו מקרים לא מומלץ לבצע המסת שומן עם גלי רדיו?

המסת שומן מהמותניים, הירכיים, הבטן ושאר אזורי הגוף לא מתאימה במקרים הבאים:

* עודף משקל ניכר

* בעלי עור מדולדל או רפוי מאוד (בעיקר בעקבות דיאטות מהירות)

* נשים הרות או מניקות

* חולי סוכרת

* מי שסובל מיתר לחץ דם או מחלות לב שונות

* חולים במחלות כרוניות

למי מתאימה השיטה?

טיפול המסת שומן בגלי רדיו מתאים בעיקר לבעלי עור גמיש יחסית שסובלים ממצבור שומן נקודתי באזור ספציפי (או מספר אזורים בגוף), אך לא מהשמנת יתר באופן כללי.

במקרים אלה התוצאה תהיה צמצום ניכר של כמות השומן באזור, מיצוק העור, חיטוב הגוף ומראה חיוני יותר באופן כללי.

בכל מקרה חובה להתייעץ עם רופא מנוסה שיוכל לא רק לבחון אם המסת שומן בשיטה זו מתאימה לכם אלא גם לקבוע תוכנית טיפול אפקטיבית. חשוב להדגיש כי המסת שומן אינה מבטיחה הרזיה אלא "רק" מראה חטוב יותר ומרשים יותר, אם כי במקרים רבים תוצאות הטיפול מדרבנות את המטופלים לשמור על תזונה בריאה יותר ועל שגרת פעילות גופנית נכונה, כך שעם הזמן מושגת גם ירידה במשקל.

כמה זמן נמשך טיפול וכמה טיפולים נדרשים להשגת התוצאה הרצויה?

טיפול המסת שומן נמשך בין 45 דקות לשעתיים, בהתאם להיקף האזור שממנו רוצים להעלים את השומן המתסכל. בדרך כלל כשההליך כולל גם שאיבת שומן די בטיפול אחד, ובמקרים אחרים ייתכן שיהיה צורך בסדרה בת מספר טיפולים כשבין מפגש למפגש יש להמתין מספר שבועות.

כשרוצים להעלים שומן ממספר אזורים בגוף (למשל המסת שומן במותניים והמסת שומן מהצוואר גם יחד) בדרך כלל המסת השומן מכל אזור תתבצע בנפרד – אם כי בכל מקרה ההחלטה היא של הרופא המטפל.

מהם המכשירים הבולטים בתחום זה?

המכשיר המוכר ביותר בתחום המסת השומן הוא פרי פיתוח ישראלי, של חברת Invasix, וזהו הבודיטייט (BodyTite). מכשיר זה מבצע גם שאיבת שומן בנוסף להמסה, וכן הוא מגהץ את העור בדרך למראה חלק, מהודק ומרשים במיוחד.

מכשירים אחרים הם ה-Thermacool, ה-Accent וה-Thermalipo. בכל מקרה חשוב לוודא כי המכשיר המשגר את גלי הרדיו קיבל את האישורים הנדרשים ועומד בתקנים העדכניים.

תופעות לוואי והחלמה

טיפולי המסת שומן בטכנולוגיית RF מתבצעים בטשטוש, הרדמה מקומית או מלאה, בהתאם למכשיר ולהיקף הטיפול.

תופעות הלוואי העיקריות הן שטפי דם, נפיחויות וכאב, כשהמסה משולבת בשאיבה של השומן נחשבת מורכבת יותר ומחייבת פרק זמן ארוך יותר להתאוששות.

האזור המטופל מגיע לצורתו הסופית בעקבות הטיפול לרוב תוך חודשיים-שלושה.

כמה עולה טיפול בשיטה זו?

כשמחפשים טיפולי המסת שומן בגלי רדיו מחירים נעים על פני טווח רחב למדי: טיפול אחד עולה כמה מאות שקלים, סדרת טיפולים באזור קטן עשויה לעלות בין 3,000 ש"ח ל-6,000 ש"ח שלא מצריכה שימוש בחדר ניתוח וכשמדובר באזור גדול ואופי הטיפול מחייב שימוש בחדר ניתוח הסכום עשוי להגיע גם ל-12,000 ש"ח ומעלה.

מומלץ לבצע סקר שוק מקיף שיתייחס הן לעלות כל אופציה והן למידת האפקטיביות שלה עבורכם, וזאת בעזרת מומחים אובייקטיביים בתחום הטיפולים