title
לחצו להתקשרות:


העלמת קמטים בגלי רדיו

אמנם ישנם כאלה שמחבבים את הקמטים שלהם, מתייחסים אליהם כאל סימן להצטברות ניסיון חיים ומצהירים כי "הרוויחו אותם ביושר", אבל רובנו היינו שמחים ליהנות מפנים חלקות יותר שמקרינות חיוניות, נחת ובריאות. העלמת קמטים ומיצוק עור פנים בגלי רדיו היא אחת השיטות הנפוצות להשגת המראה הנחשק.

ראו גם: שיטות אחרות להחלקת קמטים והצערת עור פנים דרך אתר קונטקט להשוואת הצעות ממרפאות שונות ברפואה אסתטית

המקור למידע על גלי רדיו ברפואה ואסתטיקה

התאמת מרפאה לפי סוג הטיפול המתבקש

דירוג ובקרה של מרפאות, רופאים ומטפלים

החלקת קמטים בגלי רדיו

כיצד נוצרים קמטים ואיך גלי רדיו מחליקים אותם?

קמטים הם תוצאה של הפיכת תאי האפידרמיס (השכבה החיצונית ביותר של העור) ושל תאי הדרמיס (שכבה אחת מתחת לאפידרמיס) לדקים יותר. כמו כן פוחת עם השנים ייצור האלסטין והקולגן, שהם אלה שמעניקים לעור את הגמישות, וסיבה נוספת היא התמעטות תאי השומן בשכבה התת עורית (השכבה שמתחת לדרמיס). הקמטים אמנם נראים לעין, אולם הם מתרחשים למעשה בדרמיס, ועל כן העלמת קמטים בעזרת גלי רדיו מתמקדת בשכבת עור זו.

ניתן לבצע טיפול החלקת קמטים עם גלי רדיו ב-3 שיטות:

* שיטה הנקראת Non Ablative ושבה משתמשים גם מכשירי IPL. הכוונה היא לטיפולים שאינם פוגעים באפידרמיס אלא מתמקדים אך ורק בדרמיס.

* שיטה הנקראת Fractional Resurfacing – בשיטה זו גלי הרדיו מבצעים חתכים מיקרוסקופיים גם בשכבת האפידרמיס, במספר מוגבל של נקודות עם מרווחים גדולים ביניהן, ודרכם ממשיכים אל הדרמיס (בצורת עמודים החודרים אל עומק העור).

* שיטה הנקראת Sublative Fractional – גם בשיטה זו יוצרים חתכים מיקרוסקופיים באפידרמיס והחתך מתרחב בשכבת הדרמיס (מעין צורת משולש).

בכל מקרה הטמפרטורה של גלי רדיו להעלמת קמטים ניתנת לשליטה ומשתנה בהתאם למידת ההתקמטות של העור כך שהתוצאה תהיה האפקטיבית ביותר שאפשר ובה בעת גם בטוחה לחלוטין.

הפעולה שמבצעים גלי הרדיו כפולה: כיווץ רקמות ישנות וגירוי הגוף לייצר כמות גדולה יותר של קולגן חדש כך שבסופו של דבר תיווצר רקמת עור חדשה וחלקה יותר משמעותית.

כמה טיפולי העלמת קמטים עם גלי רדיו נדרשים?

בדרך כלל נדרשים 3 עד 7-8 טיפולי החלקת קמטים בעזרת גלי רדיו כדי להגיע למראה חלק, מהודק ונחשק. כל טיפול נמשך כ-10 עד 20 דקות ומאחר שנדרשת גם הכנה מסוימת (בעיקר אלחוש וייבוש העור) הרי שבסך הכל יש להקדיש לכך פרק זמן של כ-45 דקות.

בין טיפול לטיפול יש להמתין כ-3-4 שבועות על מנת שייצור הקולגן המואץ יבוא לידי ביטוי. עוד כדאי לדעת שכבר לאחר טיפול אחד בגלי רדיו להחלקת קמטים ניתן להבחין בשינוי בלתי מבוטל, ובתום סדרת הטיפולים ההבדל בין ה"לפני" ל"אחרי" כבר יהיה משמעותי מאוד.

היתרונות של טיפול בקמטים בעזרת גלי רדיו

טיפול בקמטים בעזרת גלי רדיו נהנה ממספר יתרונות משמעותיים:

* הפגיעה באפידרמיס מזערית, כך שהחזרה לשגרה מידית

* תופעות הלוואי מועטות ואינן משמעותיות

* ניתן לטפל בקמטים גם בבעלי עור כהה (שכן גלי הרדיו אינם מושפעים מצבע העור)

* ניתן לטפל גם בעפעפיים, וזאת מבלי חשש שייגרם נזק כלשהו לעיניים

* ניתן לעבור טיפול העלמת קמטים עם גלי רדיו גם בקיץ

בכל מקרה חשוב כמובן להקפיד כי המכשיר שבעזרתו משוגרים גלי רדיו לפנים עומד בכל התקנים הרלוונטיים. בין המכשירים הבולטים: Intrarefine האיטלקי, Ellman Surgitron, ה-Thermage והאופציה הנפוצה ביותר, מכשיר כחול לבן בשם eMatrix.

תופעות לוואי אפשריות

כאמור כמעט שאין תופעות לוואי בעקבות טיפול העלמת קמטים עם גלי רדיו.

התופעות העיקריות הן אדמומיות קלה, והופעת גלדים כהים קטנים בנקודות שבהן המכשיר יצר מגע עם העור לאחר 24-48 שעות. הגלדים נופלים תוך זמן קצר וגם האדמומיות נעלמת מעצמה.

חשוב מאוד להגן על הפנים מחשיפה ישירה לשמש, ובפרט במשך תקופת הטיפולים ובחודש הראשון לאחר סיומה. באופן כללי כדאי לזכור שיש לשמור על העור, וכי בכל מקרה תהליכי הזדקנות והתקמטות ימשיכו להתרחש. במקרה הצורך תוכלו לבצע טיפול אחד נוסף להחלקת קמטים בגלי רדיו לאחר שנה.

מתי החלקת קמטים עם גלי רדיו אינה מומלצת?

אסור להשתמש בגלי רדיו להחלקת קמטים במקרים הבאים:

* הרפס או דלקת עור בפנים

* הריון

* מחלות אוטו-אימוניות או מחלות אונקולוגיות

* בעלי קוצבי לב

* כשישנם שתלי סיליקון או שתלים מתכתיים בפנים

* לאחר טיפולי הזרקה או מילוי בפנים יש להמתין 3 חודשים

בכל מקרה רצוי להתייעץ עם רופא מנוסה, שגם יוודא שאין מניעה לעבור את הטיפול וגם יגבש תוכנית טיפולים אופטימלית בהתאם למאפייני העור (עד כמה הוא דק, מידת הקימוט, האם ישנן צלקות, פסי מתיחה וכו').

העלמת קמטים בצוואר עם גלי רדיו

באופן טבעי בדרך כלל נרצה בראש ובראשונה להבטיח פנים חלקות יותר, שהרי הן אלה שמשפיעות במידה הרבה ביותר על החזות החיצונית שלנו ועל הדימוי העצמי – אבל כדאי לדעת שניתן להשתמש בגלי רדיו גם לטובת העלמת קמטים בצוואר ולא רק בפנים.

בהקשר זה חשוב לציין כי העור בצוואר סובל ממספר מצוקות ייחודיות לו: ראשית, אין בו בלוטות חלב ועל כן אין גם שמנוניות אשר מגנה על העור. שנית, העור באזור זה מועד לפורענות ולהתקמטות מואצת, ושלישית, מאחר שהשכבה החיצונית, האפידרמיס, עבה יחסית, הרי שתכשירי טיפוח מתקשים לחדור אותה ולעכב את תהליכי הרפיון וההתקמטות של הצוואר.

גלי רדיו, לעומת זאת, מצליחים להגיע לדרמיס, ובאופן דומה לטיפול החלקת קמטים בפנים הם מכווצים את העור הרפוי ובכך ממצקים אותו ובנוסף מגבירים את ייצור הקולגן בדרך לעור מחודש וחלק יותר – משיג טיפול העלמת קמטים בצוואר בגלי רדיו תוצאות מרשימות למדי.