title
לחצו להתקשרות:


מיצוק עור פנים עם גלי רדיו

עור פנים חלק ומוצק מקרין חיוניות רבה ובהתאם נתפש ע"י רוב בני האדם כאסתטי יותר, ובאופן כללי מעניק לבעליו חזות צעירה ומושכת. מצד שני, הגיל ואיתו גורמים נוספים (ובהם, בין השאר, תזונה לא נכונה, חשיפה בלתי מבוקרת לשמש, זיהום אוויר ועוד) משאירים בפנים שלנו סימנים ובפרט ממלאים אותם בקמטוטים וקמטים. בנוסף העור הופך רפוי עם השנים ומתאפיין במראה עייף ואפילו כבוי. על-מנת להחזיר את החיוניות והרעננות לעור פותחו שיטות רבות ואחת מהן היא מיצוק עור פנים בגלי רדיו.

המקור למידע על גלי רדיו ברפואה ואסתטיקה

התאמת מרפאה לפי סוג הטיפול המתבקש

דירוג ובקרה של מרפאות, רופאים ומטפלים

החלקת עור בגלי רדיו

כיצד משמשים גלי רדיו להחלקת עור פנים?

החלקת קמטים בעור פנים עם גלי רדיו (RF) מבוססת על 2 תכונות של גלים אלו:

* יכולת לחדור אל עומק העור ואל שכבת הדרמיס (השכבה שנמצאת מתחת לשכבת העור העליונה שהיא האפידרמיס).

* פליטת אנרגיית חום מבוקרת – עבור מיצוק עור פנים בגלי רדיו משתמשים בטמפרטורה של 40-42 מעלות צלזיוס.

בהתאם, ישנן 2 השפעות של גלי הרדיו על עור הפנים:

* ראשית, החימום גורם לכיווץ רקמות עור ובעצם מייצר אפקט של מתיחת פנים.

* ושנית, פעולת המכשירים המשתמשים בגלי רדיו למיצוק עור הפנים מעודדת את העור להביא לידי ביטוי את יכולות הריפוי העצמי שלו – כלומר לייצר קולגן חדש. הקולגן החדש מקנה לעור באזור מראה מוצק יותר ועל כן גם בריא יותר וצעיר יותר.

יתרונות מיצוק עור פנים בעזרת גלי רדיו

יתרון אחד של החלקת עור פנים בגלי רדיו הוא ששכבת העור העליונה כמעט ואינה מושפעת מהטיפול, שכן גלי הרדיו מצליחים לחדור אל הדרמיס כך שאין צורך לפגוע באפידרמיס (שיטות טיפול למיצוק עור פנים שפגיעתן באפידרמיס מזערית נקראות Non Ablative).

יתרון שני הוא שניתן לבצע טיפולי מתיחת פנים עם גלי רדיו גם לבעלי עור כהה – שכן גלי הרדיו אינם מושפעים מצבע העור באזור הפנים.

יתרון שלישי הוא החזרה המהירה לשגרה, וסיבה טובה נוספת להשתמש בגלי רדיו למיצוק היא שיפור זרימת הדם בפנים.

תוך כמה זמן ניתן להבחין בשינוי?

התהליך של מיצוק עור פנים בגלי רדיו ומתיחתו מבוסס כאמור על ייצור הקולגן, ועל כן חולף פרק זמן מסוים עד שמתקבלות התוצאות הסופיות של הטיפול. פרק הזמן המדויק משתנה בהתאם למצב ההתחלתי של עור הפנים, עומק הקמטוטים/קמטים, קצב ייצור הקולגן בגוף ומאפיינים ספציפיים נוספים, וברוב המקרים נדרשת סדרת טיפולים (בדרך כלל 3 עד 7-8) – אבל כבר לאחר טיפול או שניים של מתיחת פנים בגלי רדיו ניתן להבחין בשינוי.

בחלק מהטיפולים בנוסף לשיגור גלי רדיו לפנים נעשה שימוש גם בגלי אור (IPL), שתפקידם הוא להעלים פיגמנטציה וכתמי גיל ובכך להעצים עוד יותר את תהליך חידוש עור פנים.

בכל מקרה כל טיפול בפני עצמו נמשך פרק זמן קצר מאוד, והחזרה לשגרה מהירה.

תופעות לוואי בעקבות טיפול מתיחת פנים באמצעות גלי רדיו

מאחר שגלי רדיו למתיחת פנים לא פוגעים כמעט באפידרמיס, גם תופעות הלוואי מועטות ולמעשה כמעט בלתי מורגשות.

ביום הטיפול עצמו הפנים תהיינה אדמומיות, וביומיים שלושה שלאחר מכן ייתכנו גלדי עור קטנטנים באזורים שבהם האלקטרודות של המכשיר באו במגע עם הגוף אולם גם הם נעלמים מעצמם תוך זמן קצר יחסית.

באופן כללי ניתן לחזור לשגרה מלאה מיד לאחר החלקת עור פנים עם גלי רדיו, אולם מומלץ להימנע מחשיפת הפנים לשמש וכן להשתמש בקרם הגנה איכותי.

למי לא מתאים הטיפול?

מיצוק עור פנים בגלי רדיו אינו מומלץ במקרים הבאים:

* דלקת עור בפנים (אקנה חמורה, דרמטיטיס, סבוריאה וכו')

* בעיה בקרישת הדם

* אם קיימים שתלים (בין אם שתלי סיליקון ובין אם שתלי מתכת)

* בעלי קוצבי לב

* הרפס

* מחלות רקע קשות ובפרט מחלות אונקולוגיות או מחלות אוטו-אימוניות

אם עברתם טיפול מילוי או הזרקה באזור הפנים, יש להמתין לפחות 3 חודשים עד לשימוש בגלי רדיו להחלקת הפנים, ובכל מקרה רצוי מאוד להתייעץ עם רופא מנוסה לפני תחילת התהליך.

עלות החלקת עור פנים בגלי רדיו

העלות של טיפול החלקת עור פנים עם גלי רדיו הינה כמה מאות שקלים ועשויה להגיע גם ל-1,500 ש"ח. כאמור ברוב המקרים נדרשת סדרת טיפולים, כך שמומלץ בחום לבצע סקר שוק יסודי שלוקח בחשבון הן את העלות הכוללת, הן את איכות המכשיר שמשגר גלי רדיו לפנים והן את הניסיון המצטבר במרפאה/ מכון הקוסמטיקה בסוג זה של טיפולים להצערת הפנים.